جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • شش ماه پایانی خدمت سربازی اعضای سمن ها در محل تشکلها انجام می شود

   شش ماه پایانی خدمت سربازی اعضای سمن ها در محل تشکلها انجام می شود

   شش ماه پایانی خدمت سربازی اعضای سمن ها در محل تشکلها انجام می شود

   معاون امور جوانان وزارت ورزش گفت: با موافقت مقام معظم رهبری ، شش ماه پایانی خدمت سربازی اعضای سازمان های مردم نهاد(سمن ها ) در همان تشکلها انجام می شود.

   به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان ، محمدمهدی تندگویان عصر چهارشنبه در رشت اظهار داشت: موافقت مقام معظم رهبری در بحث امریه برای جوانان عضو سازمان های مردم نهاد آمده و طبق نظر و دستور ایشان، جوانان فعال در این تشکلها می توانند شش ماه پایان خدمت خود را در همان سازمان خدمت کنند.
   وی افزود: نظر مقام معظم رهبری و دستور ایشان در این خصوص نشان دهنده این است که این تشکل ها و کار ساختاری تشکلها مورد تایید مقام معظم رهبری می باشد که این امر برای ما بسیار حائز اهمیت است.
   وی که برای حضور در دوره توانمند سازی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار ویژه معاونان ادارات کل ورزش و جوانان استان های کشور در رشت حضور یافته ، ادامه داد: خوشبختانه طی دو سال اخیر برای جوانان قدم ها مثبتی و کارهای خوبی انجام شده و تحول خوبی را در این حوزه شاهد هستیم.
   وی بیان کرد: همچنین در عرصه بین المللی نیز اتفاقات خوبی افتاده و جوانان ما با سایر جوانان کشورهای دیگر ارتباط های خوبی را برقرار کرده و تفاهم خوبی نیز در این زمینه با سایر جوانان کشورهای دیگر داریم و در مجمع جوانان کشورهای اسلامی نیز یک عضو هیات رئیسه را دریافت کردیم.
   معاون امور جوانان وزارت ورزش در ادامه به تفاهم با وزارت کار اشاره و خاطرنشان کرد: قرار است با کمک وزارت کار و تعاون ، بحث تعاونی های جوانان را راه اندازی کنیم تا به جای اینکه جوانان را درگیر وام و اقساط کنیم، از سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه بهره ببریم.
   تندگویان اظهار کرد: در این طرح، دولت از سرمایه گذاران حمایت خواهد کرد و سرمایه گذاران نیز ایده های جوانان در سرمایه گذاری را می پذیرند که به طور حتم اگر این اتفاق بیافتد اشتغال خوبی را شاهد خواهیم بود و هدف ما این است که این امر را تبدیل به تعاونی های ملی کنیم.
   وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت موجود اقتصادی و همچنین موضوع تحریم ها، بهترین راه حل برای جوانان تشکیل تشکلهاست تا جوانان کارهای گروهی را یاد بگیرند و ما نیز باید کمک کنیم تا بخشی از این جوانان در بخش اشتغال مشغول شوند.
   وی یادآور شد: خوشبختانه هم اینک نیز تحول خوبی را در حوزه تشکلها شاهد هستیم و دیگر آن بی میلی را مشاهده نمی کنیم و جوانان در این بخش حضور فعال و گسترده ای دارند و امیدواریم که با کمک همه بتوانیم مشکلات جوانان را به حداقل برسانیم به خصوص معضل بیکاری جوانان را کاهش دهیم.
   دوره توانمند سازی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار ویژه معاونان ادارات کل ورزش و جوانان استان های کشور از روز سه شنبه در رشت آغاز شده و به مدت سه روز نیز ادامه خواهد یافت.
   در این دوره علاوه بر حضور محمدمهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش، اعظم کریمی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش، محمود محدث مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش، امیرحسین آل اسحاق مدیرکل طرح های ملی و فراگیر وزارت ورزش و سجاد سالک مدیرکل مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش حضور دارند.
   اخبار مرتبط
گیلان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 5,392,219
تعداد بازدید امروز : 2,285
تعداد بازدید دیروز : 5,089
آخرین به روزرسانی : 1398/07/22
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.